Usługi PPOŻ – Ochrona przeciwpożarowa
Audyt PPOŻ
Audyt PPOŻ jest wykonany przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy na co dzień biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
Próbna ewakuacja obiektu
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. 2010.109.719) właściciele lub zarządcy obiektu przeznaczonego dla ponad pięćdziesięciu osób będących jego stałymi użytkownikami powinni co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.
Przepisy o ćwiczeniach przeciwpożarowych mają jeszcze bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników. Mowa tutaj w szczególności o takich miejscach, jak szkoły, przedszkola, internaty czy domy studenckie. W tych miejscach praktyczne sprawdzanie organizacji oraz warunków ewakuacji jest wymagane co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.
Operat przeciwpożarowy
Operat przeciwpożarowy stanowi integralną część wniosku, gdy przedsiębiorca ubiega się o zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów, pozwolenie na wytwarzanie odpadów. Zgodnie z ustawą o odpadach
Zgodnie z podstawą prawną o operatach przeciwpożarowych, gdy organem wydającym zezwolenie jest marszałek województwa lub dyrektor regionalny ochrony środowiska, operat przeciwpożarowy dla składowiska odpadów może być sporządzony tylko przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Jeżeli organem właściwym jest starosta, operat przeciwpożarowy może zostać sporządzony przez inżyniera pożarnictwa, osobę z ukończonymi studiami wyższymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w zakresie inżynierii bezpieczeństwa i specjalności inżyniera bezpieczeństwa pożarowego.